Úzkokolejná železnice

Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice.  Jedná se o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Součástí projektu budou i 2 nádraží, budována postupně.

Fantastická je rovněž železniční flotila. Vlastníme parní lokomotivu 100.15 z Floridsdorfu 1947, ale typově jde o kopii staršího modelu Krauss, dále parní lokomotivu 100.13 či Resitu.

Lokomotiva byla provozována společností Österreichische Alpine Montan Gesellschaft pod označením 100.15 na rozchodu 790 mm. Jedná se o stroj vyrobený Vídeňskou továrnou na lokomotivy ve Floridsdorfu pod výrobním číslem 17611 v roce 1947. (Wiener Lokomotivfabrik Floridsdorf No.17611/1947).

Parní lokomitvy doplňují  dieselové mašinky Poldi DH120.

A čím se můžete projet? Úžasnými vagony (původem z Rumunska), po původních pražcích a autentických kolejích – vše odzkoušeno a schváleno!

Jezdíme mezi zábavním parkem Mirakulum a  Tankodromem . Jízdenky (cena 100 Kč / 1 osoba) je možné koupit pouze u průvodčího vlaku.

Po příjezdu na nádraží Tankodrom je možnost navštívit opravený podzemní úkryt sovětské armády, kopii americké základny z Vietnamu PleiMe, vietnamskou vesnici a samozřejmě nechybí ani výstava vojenské techniky (tanky, BVP-1, MIG 21 , vrtulník MI2 a mnoho dalšího). Můžete si také vyzkoušet zastřílet paintballovými zbraněmi či si zaskákat na obří trampolíně.

Podél tratě je možné v ohradách vidět různá zvířata (ovečky, oslíky, koně, lamy či kozy). Novinkou je také naše stádo jelenů či chlupatých krav Highland Cattle.

Pro zpříjemnění času při čekání na příjezd vláčku si můžete na nádraží Tankodrom vychutnat vynikající kávu Yakima Coffee.