Úzkokolejná železnice

Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice.  Jedná se o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Součástí projektu budou i 2 nádraží, budována postupně.

Fantastická je rovněž železniční flotila. Vlastníme parní lokomotivu 100.15 z Floridsdorfu 1947, ale typově jde o kopii staršího modelu Krauss, dále parní lokomotivu 100.13 či Resitu.

Parní lokomitvy doplňují  dieselové mašinky Poldi DH120. Bohužel kvůli častým nařízením, kvůli suchu, jezdí převážně dielové lokomotivy.

A čím se můžete projet? Úžasnými vagony (původem z Rumunska), po původních pražcích a autentických kolejích – vše odzkoušeno a schváleno!

Jezdíme mezi zábavním parkem Mirakulum a  Tankodromem . Jízdenky (cena 200 Kč / 1 osoba). V ceně jízdenky je nově otevřené MUZEUM !!!

Po příjezdu na nádraží Tankodrom je možnost navštívit opravený podzemní úkryt sovětské armády, kopii americké základny z Vietnamu PleiMe, vietnamskou vesnici a samozřejmě nechybí ani výstava vojenské techniky (tanky, BVP-1, MIG 21 , vrtulník MI2 a mnoho dalšího). Můžete si také vyzkoušet zastřílet paintballovými zbraněmi či si zaskákat na obří trampolíně.

Podél tratě je možné v ohradách vidět různá zvířata (ovečky, oslíky, koně, lamy či kozy).

Pro zpříjemnění času při čekání na příjezd vláčku si můžete na nádraží Tankodrom vychutnat vynikající kávu Yakima Coffee.