Úzkokolejná železnice

Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice. Jedná se o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Součástí projektu jsou i 2 nádraží – Tankodrom a Mirakulum.

Parní lokomitvy doplňují dieselové mašinky Poldi DH120. Bohužel kvůli častým nařízením, kvůli suchu, jezdí převážně dieselové lokomotivy.

A čím se můžete projet? Úžasnými vagony (původem z Rumunska), po původních pražcích a autentických kolejích – vše odzkoušeno a schváleno!

Jezdíme mezi zábavním parkem Mirakulum a Tankodromem. Jízdenky (cena 200 Kč / 1 osoba). V ceně jízdenky je nově otevřené MUZEUM !!!

Po příjezdu na nádraží Tankodrom je možnost navštívit opravený podzemní úkryt sovětské armády, kopii americké základny z Vietnamu PleiMe, vietnamskou vesnici a samozřejmě nechybí ani výstava vojenské techniky (tanky, BVP-1, MIG 21, vrtulník MI2 a mnoho dalšího). Můžete si také vyzkoušet zastřílet paintballovými zbraněmi či si zaskákat na obří trampolíně.

Podél tratě je možné v ohradách vidět různá zvířata (ovečky, oslíky, koně, lamy či kozy).

Pro zpříjemnění času při čekání na příjezd vláčku si můžete na nádraží Tankodrom vychutnat vynikající kávu Yakima Coffee.

Fantastická je rovněž železniční flotila. Vlastníme parní lokomotivu 100.15 z Floridsdorfu 1947, ale typově jde o kopii staršího modelu Krauss, dále parní lokomotivu 100.13 či Resitu.